Vēlmes rada domas, domas rada darbību, darbība rada ieradumu, ieradums – raksturu un raksturs – likteni.

Svarīgi noteikt dzīves mērķi. Lai kaut ko sasniegtu ir jāuzstāda sev mērķus. Mērķa esamība rada entuziasmu dzīvot, savukārt entuziasms dod enerģiju darboties.

Mērķis ir pamats, tas pakārto sev visas darbības, ieprogrammē sevi visai dzīvei. Mērķim ir jāatbilst cilvēka dabai, raksturam, tikai tad to varēs būt laimīgs.  Ja nav mērķa tad arī nevar sasniegt nekādu rezultātu, tad visa dzīve ir bezmērķīga. Cilvēks bez dzīves mērķa ir līdzīgs automašīnas vadītājam, kurš braucot automašīnā spiež gāzi, bet nav veltījis nedaudz laika, lai izpētītu karti un noteiktu maršrutu pa kuru būtu jābrauc.

Mērķi var trāpīt tikai tad ja to redz. Kuriozs ka mūsdienās gandrīz neviens cilvēks nezin kāpēc viņš dzīvo, un nezin ko grib savā dzīvē sasniegt. Daudzi par savu mērķi uzskata vienkārši būt laimīgam, ar ko viņi saprot savu vēlmju apmierināšanu un komforta nodrošināšanu savam ķermenim. Šāds mērķis nozīmē degradāciju.

Katram cilvēkam noteikt vajag uzstādīt sev dzīves mērķus dažādās dzīves jomās, kopējo, un atsevišķi pa etapiem.

Ir svarīgi uzstādīt sev dzīves mērķus visās dzīves jomās:

1) intelektuālajā līmenī – piemēram, izglītības un prasmju iegūšana,

2) garīgajā – sava rakstura uzlabošana, garīgo zināšanu apgūšana,

3) sociālajā – uzlabot attiecības ar apkārtējiem, iemīlēt tos,

4) fiziskajā – atbrīvošanās no slimībām, uzlabot ķermeņa stāvokli.

Vēlmes ir visspēcīgākā enerģija. Precīzi noformulēts dzīves mērķis ir galvenais faktors, lai to sasniegtu, tad viss visums palīdz to sasniegt. Cilvēks bez mērķa mētājas pa dzīvi kā kuģis bez stūres jūrā.  Ar savām domām cilvēks veido savu nākotni, savu realitāti. Jo labāk pārdomāts mērķis, jo drīzāk to sasniegs. Cilvēkam ir regulāri jāpārdomā vai viņa darbības atbilst uzstādītajam mērķim.

Vienkārša vēlme sev iegūt bagātību nevar būt dzīves  mērķis, tādas visums nepalīdz realizēt. Laimi nevar sasniegt vienkārši piepildot savas vēlmes. Laimīga dzīve var būt tikai tad, ja ir mērķis, kas piešķir dzīvei jēgu. Tikai tāds cilvēks, kam ir mērķis var būt laimīgs. Mērķim ir jābūt cēlam, piemēram sasniegt Dievu, iemīlēt savu ģimeni, izglābt savu tautu no ekonomikas sagraušanas, palīdzēt cilvēkiem. Tādi mērķi atslābina cilvēka psihi un tā orgāni strādā harmoniski.

Materiālās vērtības vai veiksme personīgajā karjerā ir egoistisks mērķi, kas nedos patiesu laimi. Daudzi domā ka ķermeņa komforts dod laimes sajūtu.

Mērķis atriebties ir destruktīvs mērķis, kas dod degradāciju

Mērķis nevar būt progress, jo progress ir nebeidzams process.