Cilvēkam ir fiziskā enerģija, ārējais spēks  un smalkā, iekšējā enerģija.

Cilvēks savu iekšējo smalko enerģiju patērē savās emocijās. Jo asākas emocijas, jo vairāk enerģijas tiek zaudēts. Visvairāk enerģijas  zaudē dusmās un naidā, pēc naida izvirduma cilvēks jūtas iztukšots. Tomēr arī pozitīvās emocija tāpat patērē enerģiju.

Emocijas ir enerģija. Dziļi jutekliski pārdzīvojumi, lieli prieki un pārdzīvojumi, piemēram, skaistu dabas skatu baudīšana stāvot kalna virsotnē, tāpat ir liels enerģijas patēriņš. Tie, kas dzīvo emocionāli piesātinātu dzīvi, sadedzina savu enerģiju, ātrāk paliek veci, nespēcīgi un slimīgi. Mūsdienās popularitāti ieguvušās izklaides kā lēkšana no augstumiem, rāpšanās kalnos, niršana dziļi zemūdens, ātra braukšana, viss, kas saistīts ar asām izjūtām un dzīvības risku un liels enerģijas zaudējums.

Daudz enerģijas cilvēks nevajadzīgi patērē spēlējot datorspēles un skatoties sporta spēles, skatoties TV, kino un teātri. Būtībā pie tā ir vainīga šovbiznesa industrija un aktieri. Vēdās ir teikts, ka  par šo darbību tie visi pēc nāves nonāks ellē. Šovbiznesa industrija liek cilvēkiem aplami tērēt savu iekšējo enerģiju, pasliktinot katra skatītāja enerģētiku, pasliktinot viņa dzīvi kopumā. Cilvēks pēc noskatītas izrādes aiziet enerģētiski iztukšots, pats pie sevis maldīgi domādams, ka ir labi atpūties, patiesībā ir palicis mierīgāks tikai tāpēc, ka ir zaudējis savu iekšējo enerģiju.

Jo vairāk enerģijas ir cilvēkam, jo mazāk problēmu dzīvē un labāka veselība un labākas prāta spējas. Jo mazāk enerģijas, jo nespēcīgāks un slimāks cilvēks paliek, jo vairāk likstas to piemeklē dzīvē.

Ja grib pacelt savu enerģijas līmeni vajag norobežoties no jebkādām emocijām.

Visi svētie ir mierīgi cilvēki, kas vēsu prātu uztver gan priekus, gan bēdas, tiem nemēdz būt vētrainas emocijas.

Iekšējo enerģiju var iegūt nodarbojoties ar hatha jogu, pranajamu, skaitot mantras un lūgšanas, koncentrējoties uz Dievu un svētajiem.