Pilns mēness aptumsums – Sampurna Čandra Grahan

Šis būs 21 gadsimta ilgākais mēness aptumsums, tas ilgs 1 stundu un 43 minūtes, Rīgā tas sākas 27 jūlija vakarā 21:43 un beidzas naktī  01:18  jau 28. jūlijā.

Aptumsuma laikā liela negatīva enerģija nolīst uz Zemi. Nekādā gadījumā nedrīkst skatīties kā notiek aptumsums. Visiem vislabāk palikt telpās, logiem aizvilkt priekšā biezos aizkarus līdz aptumsuma beigām. Aptumsuma laikā rodas bīstams starojums, kas var radīt nopietnas problēmas cilvēka veselībai un prātam. Ieteicams būt īpaši piesardzīgam un uzmanīgam, lai izvairītos no iespējamām problēmām. It īpaši bīstams aptumsums ir tiem cilvēkiem, kam horoskopā Mēness ir sliktā stāvoklī.

Kas ir jādara, lai pasargātu sevi:

Šajā laikā nevajag neko ēst, ne arī dzert, un neko ēdamu negatavot, viss aptumsuma laikā gatavotais un apēstais vēderā pārvēršas par indi. Turklāt, pārpalikušos, pirms tam sagatavotos  ēdienus arī pēc aptumsuma nedrīkst ēst.

Negulēt, aptumsuma laikā vajag palikt nomodā

Neko svarīgu nedarīt, neko neuzsākt

Nebraukt nekur, ne biznesa ne arī izklaides ceļojumos

Izvairīties no fiziskām aktivitātēm

Nelietot metāla priekšmetus, piemēram nažus un šķēres

Labvēlīgi lasīt garīgu literatūru, skaitīt mantras un lūgšanas.

Ieteicams skaitīt mantras Šivam, Durgai, Hanuman un Ganešam, kā arī Mahamritjundžaija mantra, tomēr taisot pudžas neko nedrīkst ziedot Dieviem, prasādu nevajag likt uz altāra.

Tūlīt pēc aptumsuma beigām jāiet dušā vai jāpieņem vannu, tikai tad drīkst ēst.

Čandra Grahan dažādi ietekmēs cilvēkus, atkarībā no tā, kādā zīmē (raši) tie dzimuši:

Saskaņā ar “Grahana Rashi Parihaara Pattika”, mēness aptumsums, kas notiks Makara raši dos labvēlīgus rezultātus Mithuna, Tula, Vriščika un Mina raši. Tas dod vidēju ietekmi uz Vrišabha, Karka, Kanja un Kumbha raši dzimušajiem, bet negatīvus rezultātus saņems Meša, Simha, Dhanu un Makara raši dzimušie cilvēki.