80-90% no pasaules sastāv no mikrobiem, baktērijām un vīrusiem. Mēs dzīvojam mikrobu pasaulē, tie ir augsnē, zemē, uz pilnīgi visiem priekšmetiem, augiem, dārzeņiem, un arī dzīvnieku un cilvēku zarnās, visur visapkārt mums. Mēs tos neredzam, jo tie ir daudz mazāki kā mūsu acs var izšķirt.
Vairums mikrobi ir neitrāli priekš cilvēka, tie cilvēku nekādi neietekmē, un ir arī tādi, kas normalizē procesus (cilvēka zarnās mikrobi piedalās gremošanas procesā, apstrādā tur esošo barību).
Ir mikrobi, kas atrodas augsnē, un slāpē citu mikrobu kaitīgo darbību. Šo mikrobu darbība faktiski nodrošina normālu dzīvi lielajiem organismiem. Mikrobi pārstrādā visus puvekļus un netīrumus citās formās, ko augi un dārzeņi var izmantot augšanai. Ja nebūtu mikrobu, tad visi puvekļi un izkārnījumi stāvētu tūkstošiem gadus, un nebūtu nevienas tīras vietas uz zemes.
Mikrobi ir dzīvas būtnes, katram mikrobam tāpat kā cilvēkam ir dvēsele, tiem ir prāts, tie ir gudri, tiem ir savi likumi, un tie cīnās savā starpā par eksistenci.
Piemēram, ja augsnē nokļūst kāds citiem naidīgs mikrobs, tur esošie analizē šo mikrobu un izstrādā pretindes, antibiotikas, fermentus, lai pret to cīnītos.
Ir arī tādi mikrobi, kurus pieņemts uzskatīt par kaitīgiem. Tad, kad cilvēks ir slims un ārsti saka, ka viņam ir infekcija, ārsti mums saka, ka to ir izraisījuši mikrobi, kas ir mūsu organismā un strauji savairojušies, ar to radot nepatīkamus simptomus.
Tomēr jāsaprot, ka mikrobi savairojas tur, kur ir viņiem ir augšanai piemērota vide, tur kur ir kaut kādi netīrumi vai kaut kas pūstošs. Tīrā vietā mikrobi nevairojas. Ja cilvēkam piemēram ir apsaldēti elpošanas ceļi, tur ir bojātas šūnas, kuros strauji savairojas mikrobi un sāk tās pārstrādāt, kas izpaužas kā iesnas.
Ir nepareizi lietot antibiotikas, lai iznīcinātu mikrobus, jo tad pūstošie bojātie audi tad paliek organismā, un var radīt vēl lielākas problēmas ilgtermiņā. Tajā vietā labāk novērst negatīvo ārējo ietekmi un stiprināt savu imūnsistēmu.
Vēl aplamāk ir lietot temperatūru pazeminošas tabletes. Organisms pats cīnās ar iekaisumu paaugstinot savu temperatūru, bet temperatūru pazeminošās zāles apgrūtina šo cīņu. Pareizi ir paaugstinātas temperatūras gadījumā silti sasegties un izgulēt pāris dienas, kamēr organisms pats tiek galā un temperatūra pāriet.
Iekaisuma process nav jāuzskata par kaut ko briesmīgu, jo mikrobi patiesībā padara labu darbu. Ja organisma aizsardzības spējas ir normālas, tad iekaisums pats pamazām pāriet, bet ja organisms ir ļoti vājš, tad mikrobi var pārmērīgi savairoties un radīt problēmas.