Vairumā gadījumu bērnus audzina viena pati māte, ļoti reti gadās ka tikai tēvs.

Ja māte audzina bērnu viena pati, ārēji var likties, ka tas ir cēli un pašaizliedzīgi, bet faktiski viņai tas ir degradējoši, sieviete sagrauj savu psihi, tā sevi neprātīgi atdodot bērnam viņa paliek nejūtīga pret savām vajadzībām un nerūpējas par sevi.

It kā ar labiem nodomiem uz savas nelaimes pamata tāda māte cenšas darīt bērnu laimīgu, lutina to, ziedo savu dzīvi bērnam, bet patiesībā tiek pārkāpts galvenais Dieva likums, ka vispirms ir jāparūpējas par sevi un tikai tad par bērnu. Sievietes dharma ir kalpot vīram, ja nav vīra, tad tāda sieviete dzīvē nav izpildījusi savu galveno pienākumu, ir veltīgi iztērējusi savu dzīvi, ko tai iedevis Dievs.

Bez tam, tā rīkojoties, māte it kā iedod bērnam lielu kredītu, kuru tas nekad nespēs atdot. Tā ir mātes aplama darbība, nesapratne, ka nekad nevar padarīt otru laimīgu uz savas nelaimes bāzes, pašai esot nelaimīgai.

Ko tad sievietei darīt? Bieži vien sieviete negrib citu vīru tāpēc ka neapmierina esošais piedāvājums, vai arī ir tik liels egoisms, ka nespēj ne ar vienu sadzīvot. Tomēr vajag pacensties atrast un samierināties ar kaut jebkādu vīru, ko liktenis piedāvā, pārvarēt savu egoismu un izveidot jaunu ģimeni, lai bērnam būtu patēvs un pašai vīrs.

Tēvs ar savu attieksmi dod meitai skaistuma sajūtu, to ka viņa ir princese, pirmie komplimenti, Sievietei, kurai nav bijis tēvs, ir grūti veidot attiecības ar vīru, kaut arī ar prātu viņa visu sapratīs, bet zemapziņā būs iesēdies uzskats, ka vīrietis ir slikts un vienai dzīvot ir labāk.

Pat īsa tikšanās, jebkāda komunikācija ar īsto tēvu vai patēvu ir ļoti svarīga mazai meitenei. Mātei vajag pārkāpt savu lepnumu un ļaut meitai satikties ar tēvu.

Ja sievietei ir aizvainojums pret tēvu, tad nekādā gadījuma nevajag runāt neko sliktu par tēvu

Meitenē ir jāieaudzina cieņa pret tēvu. Ja to neieaudzinās, tad meitene nevienu necienīs, arī savu pašas māti arī nē.

Ja sieviete pamet savu vīru, un pēc tam apprecas ar citu vīrieti, tad gadās ka bērni izgāž savu naidu par izjaukto ģimeni uz jauno vīru, un tādā veidā izjauc šīs jaunās attiecības.