Ūdens dzeršana

Mūsdienās daudzi ārsti un dietologi iesaka izdzert dienā lielu ūdens daudzumu, 2-3 litrus un vairāk dienā, kas it kā attīrot organismu. Tā nav taisnība, vienkārši vairāk dzerot ūdeni toksīnus izvadīt nevar, jo tie atrodas dziļākos slāņos, lai izvadītu toksīnus jāpielieto sarežģītākas attīrīšanās metodes.

Ājurvēda iesaka dzert 1-1,5 litrus dienā, tas ir organismam nepieciešamais šķidruma daudzums, ieskaitot visa veida dzērienus. Vairāk dzert var tikai tad, ja tiešām slāpst. Ja cilvēks dzer vairāk, tiek nevajadzīgi noslogota sirds un nieres, kas var radīt veselības problēmas.

Dzert drīkst tikai siltu ūdeni, vismaz istabas temperatūrā, bet ziemā to vajadzētu uzsildīt nedaudz siltāku par ķermeņa temperatūru. Auksts ūdens nodzēš gremošanas uguni, paralizē gremošanas procesu, samazina imunitāti.

Vēsu ūdeni var uzdzert tikai ēdot ēdienu no miežiem vai kviešiem, kā arī lai atšķaidītu jogurtu vai vīnu, un ja cilvēks ir saindējies ar pārtiku.

Nekādā gadījumā nedrīkst dzert vismaz pusstundu pirms ēšanas un vismaz divas stundas pēc ēšanas.

Ēdot ir jāpiedzer pie ēdiena maziem malkiem, ņemot vērā proporciju –

viena trešdaļa no kuņģa tilpuma vajag piepildīt ar cietu ēdienu, viena trešdaļa ar šķidrumu, un viena trešdaļa jāatstāj tukša.