Nepilnās ģimenes

Vēdās ir visai kategoriski teikts,  ja sievietei vai nu nekad nav bijis vīrs, vai arī tas ir aizgājis, visi tādi bērni, kas dzimuši un auguši tādās ģimenēs izaug par bezjēdzīgiem, nederīgiem cilvēkiem, kļūst augstprātīgi, ateisti, nespēj kontrolēt savu prātu un jutekļus un nespēj saprast Vēdu zināšanas.

Nepilnās ģimenes kā likums ir ģimenes, kurās nav tēva un bērnus audzina māte viena pati. Vientuļa sieviete nevar uzaudzināt normālus bērnus, jo viņa nevar parādīt kā jāizturas attiecībās. Vientuļa sieviete pavisam noteikti nevar uzaudzināt normālu vīrieti, jo viņa nevar dēlam parādīt kā dzīvē jāizturas vīrietim.

Ja ģimenē nav tēva, tad sieviete nekad nedrīkst kritizēt savu bijušo vīru. Ja viņa tā dara, viņa sagrauj bērna apziņu. Viņai jāsaglabā bērnā laba, silta attieksme pret tēvu, lai kāds viņš arī nebūtu.

Ģimenē, kurā nav tēvs, kur bērnu audzina viena pati māte, bērns kļūst dēmonisks, tāds bērns saucās Varna-samskara, tas nozīmē ka viņš ir nevēlams, nevajadzīgs cilvēks uz planētas. Bhagavad-Gītā Ardžuna sacīja: “Ar laiku šādi nevēlami iedzīvotāji pārpildīs visu Zemi, un tad sāksies kari, krāpšanas, zādzības un citas negācijas, un visa civilizācija tiks iznīcināta, zināšanas tiks pazaudētas. Un tas viss būs tāpēc, kad sabiedrībā pazudīs cienījami vīrieši.”