Māja, dzīvoklis

Katra cilvēka mājoklis ir viņa apziņas projekcija materiālajā pasaulē. Pēc mājokļa vien var saprast kāda ir cilvēka apziņa.

Katrai telpai ir metafizisks pamats, matērija nav vienkārša, bet ļoti, ļoti sarežģīta. Katrā atomā ir virsapziņa, Dievs. Materiālie elementi ir interfeiss, caur ko ar mums runā augstākās pasaules.

Mūsdienās daži uzskata, ka apziņa ir smadzeņu funkcija, tā domāt ir tumsonība.

Mūsu planēta ir kā neliela valsts, tā tikai neliela daļa no visuma, daļa no garīgās pasaules.

Ķīniešu kultūra ir dēmoniska, tā ir radusies vēlāk, balstoties uz vēdām. Ķīniešu filozofija slēpj reālas izpausmes zem simboliem.

Fenšui ir zināšanu kultūra, kas nestāda par mērķi garīgo attīstību, tas mērķis ir okultā ideja noķert enerģiju un izmantot to sev. Fenšui māca veidot telpu ķermeņa komfortam, nevis garīgai attīstībai.

Vaštu saka, ka ir astoņas plaknes, no kurām nāk noteiktas enerģijas, katrai enerģijai ir savas izpausmes.

Rietumi – intelektuālā enerģija.

Galvenais elements ir Vastu jantra, Vastu puruša, simbolisks cilvēks kas notupies ar galvu uz ziemeļ- austrumiem.

Mīts: Dēmons Vastu puruša visiem traucēja dzīvot, dievi viņu nospieda zemē un lika, lai viņš tādā formā dzīvotu visās mājās. Vastu puruša tāpat kā saule ir viens, bet projecējas visās telpās. Tas nav tas pats kas mājas gars.

Ja telpa ir laba, pareizi celta, tad Vastu puruša ir apmierināts un visus dara apmierinātus. No austrumiem to tura saule, no dienvidiem Jama, utt. Tāpēc mājās katrā stūrī jāatrodas šo devu simboliem.

Austrumu pusē noteikt jābūt logam, lai saule varētu ienākt. Ja nav logs, mums neienāk saule.

ZA – ūdens noteikti jānoliek. Z – kuvēra –tur jāglabā naudu. Ja D glabā naudu – nauda nesaprotami pazudīs

Durvis – ZR, labi nāks viss, tur var būt noliktavas, guļamistabas. Kad izkāpj no gultas, jāizkāpj ar labo kāju, ar to vispirms jāpieskaras pie grīdas. Galvu jāliek uz A – ja garīgs cilvēks, ja uz D – materiālais progress. Galva uz R – intelektuālā attīstība, bet nesapratīs vēdas, visādas teorijas zinās,  Z – veicinās koncentrāciju, mistisko, bet augstprātība liela radīsies.

Dienvidaustrumos jābūt ugunij. Ja ignorē Agni devu, tad var būt problēmas ar uguni. Dienvidu siena – Jama, tur var kārt tikai mirušo fotogrāfijas. Ideāli ja tur ir kaut kāds šķērslis, siena, utt. DR – tualete, gulēšana

Telpai jābūt pareizi orientētai. Ja nepareizi, tad rodas enerģētiskie virpuļi, kas rada nemieru un haosu galvā.

Saulrietā izrok zemi un noliek blakus. Otrā rītā atber atpakaļ. Zemei jābūt tikpat vai vairāk. Ja mazāk tad nedrīkst dzīvot.

Ideāla forma kvadrāts. Ja taisnstūris, platums ne mazāks par 1/3 no garuma.

Ja slīpums uz D – nāves enerģijas nāk.

Jaunā dzīvoklī nevajag laist kaķi, bet gan govi, kas ir labestīgs dzīvnieks.

Brahmasthana, vidējais kvadrāts, tur katra mala ir marma, kur nedrīkst būt nekas.  Indijā un dažās citās kultūrās mājās taisīja tukšu iekšpagalmu, kur nekas netika novietots. Pēc tā kur ir kaut kas izvietots dzīvoklī, var pateikts kur saimniekam ir veselības problēmas.

Eiroremonts – visādas plastmasas, nedzīvi materiāli.  Materiāliem jābūt dabīgiem.

Ieejas durvis Rietumos vai austrumos. Uz durvīm jābūt labvēlīgai zīmei, svastikai, kas atbiedē garus, aizsargā no ļaunumiem.

Tualetei jābūt atsevišķi. Darba kabinetā – zaļas sienas. Guļamistaba – vēsās krāsās.

Vaštu var uzlabot ar peizāžu, kas paplašina telpu, kur ir perspektīva. Nedrīkst lietot attēlus kur redzami dzīvnieki, kailas figūras, vai  lāčādas, kas ir vardarbības produkts.

Zāles jātur ZA. Katrs augstākais stāvs ir jātaisa par 1/12 daļu zemāks.

Lielās pilsētās, kur vairāk par 40000 cilvēkiem, tur noziedzība un ekoloģija kļūst nekontrolējamas.