Bērnu istaba

Bērnu istaba

Ir svarīgi kāds bērns mums ir, pirmkārt zēns vai meitene, izejot no tā bērnu istaba ir jāiekārto pavisam atšķirīgi. Ja ir vairāki bērni tad istabas iekārtojumā jāapvieno visu tajā dzīvojošo bērnu intereses.

Pasaku un mītu atribūtus istabā vajag, it īpaši ja tie ir pozitīvi tēli. Bērnībā bērniem vajag uzturēt ticību pasakām. Istabas iekārtojumā var lietot dažādu pasaku tēlu attēlus, kas ir vairāk liekas saistoši bērnam.

Vislabāk iekārtojot bērna istabu vajadzētu pakonsultēties ar pašu bērnu. Vēlams lai attēli istabā atbilstu bērnu interesēm, piemēram puikam varētu būt darbarīki, mašīnas, ieroči.

Zēnam zīmējumi kas attīsta atbilstošas rakstura īpašības – drosmi, vīrišķību, darbīgumu, prasmi rūpēties.

Meitenei istabu jāiekārto tā, lai tā akcentētu sievišķību, rūpes par bērniem, mājas iekārtošanu, ēdiena gatavošanu, puķes, mākslas priekšmeti, tai jābūt skaisti iekārtotai, tai jārada romantiska atmosfēra. Meitene piedzimst tīra, un galvenais ir viņā šo tīrību saglabāt.

Kamēr bērns vēl nemāk runāt, ja ir zināms bērna dzimšanas datums, astrologs var dod norādes par personības rakstura iezīmēm, un istabu iekārtot atbilstoši tām.

Mājā ir svarīgu kurā daļā atrodas bērna istaba. Bērna istabai zēnam vislabāk vajadzētu atrasties mājas A, ZA daļā, bet meitenei DA daļā. Bērnus istabu nedrīkst iekārtot  mājas vai dzīvokļa DR daļā, jo tad ja tur atradīsies bērni, tie ātri uzsēdīsies un kakla un visus sāks visus pārējos ģimenes locekļus komandēt. Bez tam šajā vietā tiks traucēta bērna attīstība.

Gultā bērnam, tāpat ka pieaugušajiem, ir jāguļ ar galvu uz austrumiem vai dienvidiem (tikai ne uz ziemeļiem)

Istabas centram jābūt tukšam, skapim jābūt pie rietumu vai dienvidu sienas.

Parasti meitenes ģērbj rozā krāsās, bet zēnus zilos toņos. Sievišķības krāsas ir baltā, rozā un gaiši zilā. Vīrišķīgās krāsas ir zaļā, zilā, brūnā, sarkanā.

Istabā nevajag krāsot sienas un izvietot lietas, kas ir spilgtās krāsās, pretstatā valdošajam uzskatam vajadzētu  izvairīties no piesātinātām un spilgtām krāsām, it īpaši sarkanās, kas bērni psihi nevajadzīgi uzbudina.

Istabai nevajadzētu būt pārāk piekrāmētai, ir jābūt brīvai vietai priekš spēlēšanās.

Iespēju robežās izvairīties no elektriskās gaismas, ja ir iespējams dabīgais saules apgaismojums.