Seksuālās slimības

Inficēšanās ar venēriskajām slimībām nav nejauša neveiksme, pie kuras vainīgas baktērijas. Tas ir Dieva sods par netikumīgu uzvedību, par neatļauto seksu. Seksuālā brīvība, nespēja apvaldīt savu seksuālo kaisli, ir patiesais šo slimību cēlonis.

Seksuālā brīvība ir sabiedrības degradācijas augstākā pakāpe, pēc tās parasti šī sabiedrība izirst. Nekontrolētā seksa rezultāts ir neauglība, dzimumorgānu un hormonālās slimības, kā arī daudzas citas slimības.

Saslimšanas gadījumu skaits ar katru brīdi pieaug. Prezervatīvu lietošana vairumā gadījumu nepalīdz, jo dzimumaktā saskaras arī tās ādas daļas, kuras prezervatīvs nesedz.

Pēc statistikas datiem apmēram 20-25 % no visiem cilvēkiem ir slimi ar seksuāli transmisīvajām slimībām (STS). 50 % no seksuāli aktīvo jauniešu skaita ir vismaz viena no STS, tādām kā HIV, herpes, trihomonoze, hlamīdijas, gonoreja, sifiliss, dažādas sēnītes un citas. Ārēji redzot slimos cilvēkus, nekas neliecina par viņu slimību, bieži vien tie ir kopti un labi izskatās. Daudzos gadījumos saslimušie par savu slimību atklāti neziņo, dati par saslimšanu nenonāk medicīnas centru rīcībā. Salīdzinot ar gados vecākiem pieaugušajiem, seksuāli aktīvie pusaudži un jaunieši 15-24 gadu vecumā ir lielākā riska grupā sakarā ar vieglprātīgo uzvedību, zināšanu un pieredzes trūkumu. Daudzi seksuāli aktīvie cilvēki slimo ar veselu venērisko slimību buķeti, kas bieži vien jau pārgājušas hroniskā formā.

Miljoniem cilvēku ir slimi ar HIV/AIDS, paši to nezinādami, jo pirmajos gados nav nekādu simptomu. Prezervatīvi neaizsargā pret saslimšanu ar HIV/AIDS.

Parasti mūsdienās ielaižoties gadījuma dzimumsakaros ar vieglas uzvedības gadījuma partneri nav jautājuma par to, vai rezultātā inficēsies ar venērisko slimību, bet jautājums ir – ar cik venēriskajām slimībām inficēsies.

Starp STS slimībām ir ārstējamas, grūti ārstējamas un arī neārstējamas. Daudzas slimības neizraisa redzamas pazīmes vai simptomus, un tās var izplatīt inficēti cilvēki, tiem pašiem nezinot ka viņiem ir infekcija. Vieglākās slimības, ja tās netiek laicīgi ārstētas arī pāriet hroniskā formā bez simptomiem.

Dažas slimības kā piemēram sifiliss ir dzīvībai bīstamas, jo tā var izraisīt nopietnas veselības komplikācijas, piemēram, aklumu, kurlumu, nervu sistēmas un kaulu bojājumus.

Pirms seksa ir noteikti jāatceras par iespēju saslimt un varbūtējās smagās sekas, jo vieglprātīgā dažu minūšu ilgā bauda var sabojāt visu dzīvi.