Ekadaši

Ekadaši (tulkojumā no sanskrita nozīmē “vienpadsmit”), ir katra mēneša pēc Mēness kalendāra augošās (šukla) vai dilstošās (krišna) pakša fāzes vienpadsmitā diena (tithi). Tā ir garīgi īpaša diena. Īpašā ekadaši diena sākas ar saullēktu tajā dienā un beidzas noteiktā laikā no rīta pēc saullēkta nākamajā dienā. Ir ļoti svarīgi iziet no badošanās noteiktā laika intervālā, kas tiek dots vēdiskās astroloģijas kalendāros.

Šajā dienā par godu Dievam ir jāveic askēzes, badošanos. Ir svarīgi apzināties, ka šī badošanās tiek veltīta Dievam. Badoties var dažādās pakāpēs, katrs izvēlas atbilstoši savām spējām:

  1. visu dienu neko neēdot un nedzert pat ūdeni
  2. visu dienu neko neēst, dzert tikai ūdeni vai sulu
  3. dzert ūdeni un ēst tikai augļus un pienu (bet ne abus kopā vienā ēdienreizē)
  4. ēd visu, izņemot graudaugus un pākšaugus, piemēram rīsus, kviešus, auzas, zirņus, pupas utt. Griķi nav graudaugs, tos var ēst. Šajā dienā visi cilvēku grēki sakoncentrējas graudaugos un pākšaugos, un tie, kas tos ēdīs, uzņems ne tikai savu, bet arī svešu cilvēku grēku negatīvo karmu, kas novedīs pie slimībām un problēmām dzīvē.

Purānā ir stāsts, ka Brahma deva uzdevumu dēmonam Muru: “Ak, dēmon! Ej un iemitinies rīsos un citos graudaugos, ko ēdīs cilvēki Ekadaši dienā un kļūsti par tārpiem viņu vēderos.”

Nevajadzētu ēst ārpus mājas svešu cilvēku gatavotu ēdienu. Jāēd tikai mājās vai templī gatavotu ēdienu.

Nedrīkst lietot alkoholu un nekādas citas narkotikas, ieskaitot tēju un kafiju.

Ekadaši badošanās attīra cilvēka prātu, ķermeni un dvēseli. Vislabākā badošanās būs tieši ekadaši dienā, tā efektīvi attīrīs toksīnus no ķermeņa, it īpaši no gremošanas sistēmas.

Efekts no visām garīgām praksēm šajā dienā būs daudzreiz lielāks nekā to pašu darot citā dienā.

Ja kaut kādu iemeslu dēļ nesanāca badoties ekadaši dienā, tad to ar mazākiem panākumiem, bet vēl var darīt nākamajā dienā.

Ekadaši dienā ir ne tikai jābadojas, bet vēlams ierobežot arī savus pārējos sajūtu orgānus. Šajā dienā:

Neskatīties sliktas lietas, skatīties tikai labestīgas lietas

Neklausīties negatīvu informāciju, ziņas, klausīties Vēdas un stāstus par Dievu

Izvairīties no sliktām smakām, bet vajag baudīt un ostīt patīkamas smaržas

Nerunāt sliktas lietas, melot. Vislabāk šajā dienā vispār nerunāt

Netaustīt sliktas lietas, nedrīkst nodarboties ar seksu, veikt masāžas.

Šajā dienā nevajag griezt matus, skūt bārdu, smagi strādāt.

Bērniem jaunākiem par astoņiem gadiem ekadaši badošanās nav jāievēro.

Šajā Kali Jugas laikmetā, pat tad, ja cilvēks tikai vienu reizi ievēro ekadaši ar pilnīgu ticību (svarīgi!) un ziedošanos, tad viņš tiek atbrīvots no atkārtotas iemiesošanās materiālajā pasaulē.

Efekts  no parastas badošanās ekadaši dienā tiek pielīdzināts kā ja ticīgais būtu ziedojis templim veselu govi.

Vēdās teikts ka, ja cilvēks grib nodarboties ar garīgo attīstību un sasniegt Dievu, tad pirmais ko ir jādara, ir jāievēro ekadaši. Dievs saka – es esmu ekadaši. Ekadaši ir Dieva iemiesojums laikā. Tas kurš neievēros ekadaši, nekad nevarēs sasniegt Dievu, jo ar to izrāda Dievam klaju necieņu.