Jūtu kontrole

Jūtu kontrole

Jūtas ir kā zirgi, saprāts kā kučieris, bet dvēsele ir kā braucējs, kas sēž karietē. Ja jūtas (zirgi) ir spēcīgas, bet saprāts ( kučieris) vājš, tad kariete brauc tur kur skrien zirgi, nevis tur, kur braucējam vajag.

Tas, kurš spēj savaldīt savas  jūtas, tam ir augstāk attīstīts saprāts. Jo augstāk attīstīts saprāts, jo vairāk cilvēks spēj savaldīt savas jūtas.

Nekontrolējamas jūtas spēj cilvēkam pat nobloķēt saprātu. Cilvēka kultūra faktiski ir viņa spēja kontrolēt jūtas. Cilvēks bez saprāta, kas  vadās tikai pēc savām jūtām,  ir kā dzīvnieks, viņš nav spējīgs garīgi attīstīties, nekāds garīgs progress tam nav iespējams.

Ja cilvēks nekontrolē savas jūtas, tad viņam nav vērts mācīties un saņemt zināšanas, jo Dievs viņam nedos iespēju saprast dzirdētās zināšanas, jo tāds cilvēks ar savām zināšanām var nodarīt visiem ļaunu.

Pilnībā pakļaut sev savas jūtas var tikai patiesi dievbijīgs cilvēks. Sabiedrībā ciena tos cilvēkus, kas spēj savaldīt savas jūtas.

Jūtu kontrole nepieciešama vienmēr. Jūtas savaldīt ir grūts uzdevums, jo tās ir tik spēcīgas, ka tās spēj izsist no līdzsvara pat ļoti gudru cilvēku.

Ar katru gadu Kali jugas laikmetā dzimst aizvien vairāk cilvēku, jo tie negrib pamest materiālo pasauli. Pie kam ar katru gadu iemiesojas aizvien vairāk sliktu cilvēku.

Tos cilvēkus, kas nespēj savaldīt savas jūtas, sabiedrībā neciena, un tāpēc tādi cilvēki nav spējīgi ne vadīt, ne arī mācīt citus.

Lai izbaudītu augstāko jūtu baudas, ir jākontrolē savas zemākās jūtas. Tas, kas pieķeras rupjākām jūtām, nekad nespēs sajust smalkākās.

Mūsdienās lielais vairums cilvēku ir tik degradējušies, ka nekontrolē  savas jūtas, nespēj noturēties pret dažādiem kārdinājumiem, nekontrolētas jūtas rada kārdinājumu, kārdinājums rada  piesaisti, kas savukārt rada kaisli, kaisle rada naidu, naids rada maldus, bet maldi atņem spēju atcerēties un saprast.

Mūsdienu šovbiznesa superzvaigznes, slaveni aktieri un dziedātāji, kuriem ir daudz naudas un milzīgas materiālās iespējas, parasti sakarā ar to, ka nespēj kontrolēt savas jūtas, dzīvo nelaimīgu dzīvi.

Paškontrole sākas ar savas mēles savaldīšanu. Pļāpāšana ir liels enerģijas patēriņš.

Ja mēs ievainojam kādu ar bezatbildīgi izteiktu vārdu, tad tas uz ilgu laiku ievainos viņa sirdi, un tad to saņemsim atpakaļ karmiski.

Kad mēs ar kādu runājam, tad mums veidojas sirds kontakts. Ja mēs kādu ienīstam, tad ar to cilvēku mums veidojas ļoti cieš kontakts ar šā cilvēka sirdi. Pats cilvēks sevi centīsies attaisnot ar jebkādiem argumentiem, bet Dievs tādu attieksmi nepiedos.

Naids neļauj saskatīt otrā cilvēkā labo. Katrs cilvēks redz otru cilvēku tādu, kādu viņš to  vēlas redzēt, tā kā viņš pats sevi noskaņojis.

Ja uzradies naids, tad nevajag turpināt sarunu, bet vajag uz laiku atiet nost no šī cilvēka, pagaidīt lai naids noplok.