Vīrieša saprāts

Zēns nepiedzimst par vīrieti, viņam par tādu jākļūst. Zēns piedzimst kā balta lapa, tāpēc lai attīstītu saprātu un lai kļūtu par vīrieti viņam ir jāpārvar grūtības un jāstrādā.

Ja vīrietis vadās pēc saprāta, tas uzvedas kā varonis, bet ja to vada jūtas, tad tas uzvedas kā nodevējs un pamuļķis. Ja vīrietis ļauj vaļu savām emocijām, viņa saprāts kļūst vājš.

Ja vīrietis iegremdējas darbā, ieslēdz saprātu. tā jūtas atslēdzas. Ja vīrietis iegremdējas jūtās, tā saprāts atslēdzas.

Vīrieša saprātam ir jāspēj kontrolēt jūtas, ja viņš to nespēj, tad kļūst emocionāls, kaislīgs, uz seksu orientēts, baudkārs, sievišķīgs. Ja vīrietis stipri piesaistīts ķermeniskām baudām, seksu, gulēšanu, ēšanu, tam saprāts dilst.

Vīrieša saprāta lielākais ienaidnieks ir slinkums, kad vīrietis dzīvo inerti, tam nav uzstādīti sasniedzami mērķi, pats neko negrib sasniegt.

Gadījumā ja prāts ir spēcīgāks nekā saprāts, vīrietis uzskata sevi par ļoti gudru, neko negrib mācīties, grib tikai to darīt, kas viņiem pašam sagādā prieku, tas vājina saprātu.

 

Vīrieša dzīvības forma dod daudz lielākas iespējas sasniegt Dievu nekā sievietei, jo vīrietis ir daudz mazāk piesaistīts materiālajām vērtībām, un tam arī ir mazāka seksuālā iekāre. Sievietēm materiālisms un iekāre ir nepieciešama, tā dota, lai būtu vēlme turpināt dzimtu, radīt un audzināt bērnus.

Vīrietim ir vajadzīgi mērķi dzīvē. Vīrietis, kuram nav mērķa, nonīkst. Ja vīrietim nav idejas, kāpēc viņš dzīvo un kāda ir viņa misija, tad viņš nevar attīstīties kā personība.

Vīrietis, kam ir garīgās zināšanas, skaidrāk spēj saredzēt plusus un mīnusus, viņš skaidri redz rakstura īpašības, kas traucē garīgajai attīstībai.

Vīriešiem nepatīk iet uz semināriem, kuros ir daudz sievietes, it īpaši ja seminārus vada sieviete. Vīrietis iekšēji nespēj pieņem zināšanas, kuras dod sieviete, tāpēc labāk neapmeklēt sieviešu lektores, un nekonsultēties pie sievietēm.

Ja vīrietis sev atļauj kaut vienu no visām iespējamām baudām, tā viss saprāts caur to izplūst. Vēlme pēc baudām neļauj būt laimīgam, tā liek visu laiku liek censties tās sasniegt.

Pārāk daudz gremdēties atmiņās un domāt par pagātni arī bojā saprātu, tad vīrietis sāk apzināties, ka ir vecs, pārdzīvo, ka jaunība pagājusi. Ja saprāts ir spēcīgs, tad vīrietis vienmēr jūtas jauns.