Dzemdības

Dzemdēt vislabāk mājās, bet tam nepieciešama neliela apmācība, tūkstošiem gadu ilgi cilvēki dzemdēja mājās, agrāk tādu dzemdību namu vispār nebija.

Agrāk visas sievietes dzemdēja mājās, tas ir dabisks process, kam nav nepieciešama speciāla ārstu uzraudzība. Dzemdību nami radās tikai apmēram 100 gadus atpakaļ.

Agrāk visas normālas sievietes dzemdēja mājās, bet dzemdību namos dzemdēja tikai pagrimušas sievietes, prostitūtas un bezpajumtnieces.

Mātei un bērnam ir viena mikroflora, tāda mikroflora,  kas ir mājās. Dzemdību namā ir dažādu dzemdētāju mikrofloru kokteilis, kas var negatīvi ietekmēt bērnu.

Svarīgi dzemdību procesā nelietot nekādas pretsāpju līdzekļus, netaisīt ķeizargriezienu. Dzemdībām jābūt pēc iespējas dabiskām.

Sievietei jāatceras, ka dzemdībās viņa nav viena, šajā svarīgajā brīdī klāt stāv Dievs, un viņš palīdzēs, tikai ir jāpadomā par viņu.

Lai atvieglotu savas dzemdības, sievietei dzemdību laikā vēlama vizualizācija, jāiedomājas sevi kā lotosa ziedu, kas atveras.

Dzemdību laikā nav ieteicama vīrišķās enerģijas klātbūtne. Ja tēvs piedalās dzemdībās, viņš samazina savu vīrišķību, tēva piedalīšanas dzemdībās var novest pie tā, ka viņš zaudēs interesi par sievu kā par sievieti.

Vienīgais labums no vīrieša klātbūtnes varētu būt, ja viņš zinātu kā pareizi vadīt dzemdības, un sekojot to norisei kategoriski nepieļautu ārstiem veikt aplamas darbības ar viņa sievu un bērnu, ko bieži ārsti dara, un kas šeit tālāk aprakstītas. Tas varētu nebūt viegli, jo ārstiem ļoti nepatīk, ja viņiem kāds “gudrinieks” no malas dod padomus.

Dzemdību namā ārsti steidzas, tiem nav laika ilgi ķēpāties, netiek ņemta vērā katras mātes fizioloģiskās īpatnības. Katra sieviete ir savādāka, jo viena sieviete var piedzemdēt stundas laikā, citai nepieciešamas ilgāks laiks, varbūt visa diena. Dzemdību namā ārsti negrib gaidīt veselu dienu, tāpēc tie izmanto dažādas stimulācijas metodes, spiešanu, ķirurģisku iejaukšanos vai medikamentus, bet tas viss ir nedabīgi un traumē mātes un bērna fizisko un psihisko sajūtu.

Bērnam jāļauj piedzimt lēni un dabiski, dzemdības nedrīkst steidzināt ar spēcīgiem uzspiedieniem, rāvieniem, u.t.t., jo tā var traumēt jaundzimušo, radot viņam mugurkaula vai citu locekļu defektus.

Pirmsdzemdību ultraskaņas izmeklēšana ir pilnīgi nevajadzīga izmeklēšanas metode, kas kaitīga bērna veselībai, ko var lietot tikai redzamu problēmu gadījumā. Normāla akušiere tikpat sekmīgi var veikt izmeklēšanu iztaustot ar rokām, nekaitējot mazulim.

Dzemdību nama speciālisti automātiski visas dzemdētājas, arī pilnīgi veselas ierindo “slimo” cilvēku kategorijā, veicot pavisam virspusēju apskati, liek gulēt, dzert vitamīnus, liek svecītes, un nozīmē dažādas ārstnieciskus preparātus. Tāpat arī nav nepieciešams veikt bioķīmisko asins analīzi.

Mūsdienās aizvien populārāka kļūst cilmes šūnu saglabāšana no jaundzimušā nabassaites un nabassaites asinīm. Medicīnas kompānijas piedāvā nabassaites asiņu izsūkšanu, apstrādi un cilmes šūnu uzglabāšanu, it kā tā būtu iespēja novērst nopietnus veselības sarežģījumus bērnam nākotnē. Saprātīgāki ārsti savukārt oponē ka  saglabātās jaundzimušā cilmes šūnas šādu iespēju negarantē. Asiņu atsūkšana no nabas saites ir noziegums pret bērnu, jo tieši tur koncentrējas jaundzimušā imunitātes rezerve.

Nabas saiti nevajag steigties uzreiz pārgriezt, jānogaida kamēr no placentas caur to ir iznācis viss, kas nepieciešams bērnam, un tikai tad, kad visi ir iznācis, visam tam notiekot dabiskā ātrumā, vēlams sagaidīt kamēr viss saturs pāriet uz bērna ķermeni, tad nabas saite pati atdalīsies, tikai tad, kad ir beigušas pulsācijas, un tā pati jau atkrīt, tas parasti ir apmēram pēc 15-30 minūtēm, tad, kad bērns jau ir ārā no dzemdes.

Dzemdību namā nabas saiti pārgriež uzreiz bez gaidīšanas, un vēlāk gadās ka atsūc cilmes šūnas, lai pārdotu tās dažādu jaunības eliksīru izgatavotājkompānijām.

Lai atvieglotu sev darbu ārsti cenšas taisīt ķeizargriezienu. Ķeizargriezienu taisīt ir pieļaujams tikai galējās nepieciešamības gadījumā, ja citādi nav iespējams. Mūsdienās ķeizargriezienu dzemdību namos bieži taisa tikai tāpēc, lai vienkārši atvieglotu ārstiem dzemdības, bet no tā vajag cik iespējams izvairīties, un darīt to tikai pēdējās nepieciešamības gadījumā, jo ķeizargriezienā sagriež gan mātes, gan bērna smalko ķermeni.

Ar ķeizargrieziena palīdzību dzimušie bērni zaudē gribasspēku, spēju cīnīties ar šīs pasaules problēmām. Vēdas iesaka kategoriski izvairīties no ķeizargrieziena dzemdībās, it īpaši zēniem tas ir bīstami, jo vīrietim gribasspēks ir ļoti nepieciešams.

Ja sievietei vienreiz uztaisa ķeizargriezienu, tad nākošajā reizē arī visdrīzāk būs tas jātaisa, bet trešajā reizē jau būs lielas problēmas, jo vēders un dzemde jau būs sagraizīti.

Ļoti svarīgi izvēlēties labu vecmāti. Vecmātei jābūt pilnai ar mīlestību, tad bērns piedzims viegli.

Iespēju robežās bērnu nevajag fiziski atraut no mātes pēc dzemdībām. Tikko bērns piedzimst, to tūlīt jāpieliek mātei pie krūts, nevajag to atņemt mātei un nest uz blakus istabu svērt un mērīt, jo tas bērnā izraisa lielu stresu, un rada-psiholoģisku traumu. Ir ļoti svarīgi ar kādu pirmo cilvēku bērns nonāk kontaktā, tai ir jābūt bērna mātei, nevis svešam cilvēkam, ārstam.