Kafija
Kafija vispirms izsauc stimulējošu efektu, bet pēc pāris stundām nomāc ķermeņa funkcijas, pazemina asinsspiedienu, tādējādi izraisot atkarību.
Daudzi no tiem, kas regulāri dzer kafiju, uzskata, ka to dzer tāpēc, ka viņiem ir pazemināts asinsspiediens. Patiesībā tad, kad cilvēks regulāri dzer kafiju, to darot, viņš pats ar to ir samazinājis savu asinsspiedienu, un lai to atkal atgūtu, viņam atkal jādzer kafiju. Tā rodas šāda atkarība, un cilvēks kļūst kā narkomāns.
Kopumā, kafija pastiprina tādas rakstura īpašības, kā nepatiku pret dzīvi, rupjību, notrulina prātu, samazina spēju saprast. Kafija ir tamasisks, tumsonīgs produkts, tā sākumā rada psihisko spriedzi, bet pēc tam izraisa depresiju, vispirms aktivizē, bet pēc tam rodas depresija, tāpēc, ka tā izsauc asins cirkulācijas traucējumus smadzenēs un sirds aritmiju, bojā nervu sistēmu. Ikviens, kurš dzer kafiju, agrāk vai vēlāk iegūs šis problēmas.
Tomēr dažos retos gadījumos kafija var būt arī noderīga veselībai, īpaši gados vecākiem cilvēkiem, ja to lieto kā ārstniecisku līdzekli pēc ārsta norādījuma.