Bērns grūtniecības periodā
Dvēsele vispirms iemiesojas vīrieša spermatozoīdā, tādam cilvēkam, kurš ir vislabāk piemērots kā viņa nākamais tēvs. Dzimumakta laikā, dvēsele kopā ar tēva spermu nonāk mātes klēpī, lai tur veidotu ķermeni. Ja nav dvēseles, tad dzimumakts nevar radīt dzīvas būtnes piedzimšanu.
Dzemdē spermatozoīds saplūst ar olšūnu veidojot pūslīti, un tad piecu dienu laikā veidojas aizmetnis.
Bērns no ieņemšanas brīža līdz dzemdībām 9 mēnešus mātes miesās dzīvo un pārdzīvo apmēram tik pat daudz cik cilvēks pēc piedzimšanas, nodzīvojot tuvu pie 100 gadiem, vērtējot pēc bērna sajūtām.
Sievietes stāvoklis grūtniecības periodā stipri ietekmē bērna raksturu.
Viss tas, ko māte mācās grūtniecības laikā, to visu bērns uzņem sevī.
Grūtniecei jācenšas vairāk uzturēties pie dabas, lai iegūtu zemes labestīgo enerģiju.
Ja sieviete stāvoklī iet uz darbu, tas ir ļoti slikti bērnam. Jo sliktāki apstākļi būs sievietei, jo sliktāk bērnam tas būs.
Grūtniecības periodā nedrīkst taisīt nekādas attīrīšanās procedūras, nebadoties, neievērot nekādas specifiskas diētas. Katru dienu pietiekoši daudz paēst, pilnvērtīgu, daudzvērtīgu ēdienu, bet nepārēsties. Divreiz vairāk kā ēst nevajag, jāēd tikai tad, kad ir apetīte, vajag izvairīties no pārēšanās.
Nevajag ēst vairāk kā parasti līdz grūtniecībai, ierobežot asu un sālītu, pārāk neaizrauties ar saldumiem. Ja rodas jocīgas vēlmes, piem. ēst krītu, tad saprāta robežas apmierināt tās. Vajag izvairīties no jūrasaugiem.
Vēlams lietot kurkumu, koriandru, ingveru un ķimenes.
Ja ir sajūta uz vemšanu, tad var nedaudz uzkost kaut ko, uzgrauzt kādu sausiņu vai saldumiņu.
Ja ir vemšana, ļoti svarīgi pēc vemšanas noteikti uzdzert nedaudz ūdens. Vemšanu nevajag uzskatīt par kaut kādu saslimšanu, tas ir normāli.
Nevajag papildus ēst ne kalciju, ne arī folijskābi, ja vien nav īpašas problēmas no to trūkuma.
Piparmētru tēju – lielos daudzumos nedrīkst lietot, tā var izsaukt priekšlaicīga dzemdības, tāpat arī kumelīšu tēju, un pīlādžu ziedu tēju. Nelietot čilli piparus un alkoholu.
Toksikoze parasti veidojas, ja ir piesārņots organisms. Tā rodas arī no hormonālās pārkārtošanās.
Lai bērnam labi veidotos kauli un mati, un mātei nekristu ārā mati – pirmajā trimestrī paretam ieteicams sekojošs dzēriens – 3 dateles, 5 mandeles, 1/4 tējkarotes fenheļa un 1/2 tējkarotes malta kardamona, to visu apliet ar 250 ml ūdens, atstāj uz nakti un otrā dienā ar blenderi samaisa un izdzer.
Vēlams vismaz reizi nedēļā dzert pienu, tikai vienu pašu pienu, atsevišķā ēdienreizē, vai nu brokastīs vai vakariņās. Var pievienot tikai garšvielas, vai sausos augļus. Ja veidojas gāzes, tad vajag ierobežot piena daudzumu. Var vārīt piena putras, auzu tumi, rīsus ar pienu, bet mannā putru labāk neēst.
Izdzert vismaz 1-1.5 l šķidruma dienā (ieskaitot zupas, tējas, pienu, utt.) Nedzert nekādus minerālūdeņus, tie var kaitēt veselībai, nekādā gadījumā nelietot gāzētus dzērienus.
Izvairīties no sausiem ēdieniem, ja ēd sausu, tad noteikti uzdzert.
Var taisīt zelta vai sudraba dzērienu, tas ir sagatavot ūdeni, kurā uz nakti patur zelta priekšmetu.
Pēdējos mēnešos izvairīties no aukstiem ēdieniem, saldējuma, salātiem.
Var ēst vairāk saldu produktu, sojas produktus ( ģenētiski nemodificētas).
Ja kuņģī paaugstināts skābums, tas var nozīmēt, ka ir problēmas ar aknām, tad rekomendē dzērienu, kas pagatavots no miežiem vai auzām, un dzert to pāris nedēļas. Pagatavošana: ņem pusi glāzes auzu vai miežu, sajauc ar 4 glāzēm šķidruma, uzvāra uz lēnas uguns un dzer 2 reizes dienā, pa pusglāzei. Pēc vēlēšanās var saldināt pievienojot cukurniedru cukuru.
Ja ir aizcietējumi, tad drīkst taisīt klizmas, mikroklizmas ar mazu ūdens un eļļas daudzuma, apmēram 100 ml.
Tām sievietēm, kas nodarbojas ar hatha jogu, netaisīt apgrieztās pozas, stājas ar galvu uz leju, asanas, kurās ir spiediens uz vēderu. Necilāt nekādus smagumus.
Pēc 5 grūtniecības mēneša līdz pat dzemdībām grūtniecei vēlams taisīt pašmasāžu, uzliekot kreiso plaukstu uz sirds un ar labo masēt vēderu ar roku viegli pa pulksteni, un šajā laikā māte domās sūta savu enerģija bērnam. Var viegli pamasēt ar sezama vai citu eļļu.
Nestaigāt uz augstpapēžu kurpēm, vislabāk staigāt kurpēs pēc iespējas ar zemāku papēdi.
Sākot no 3 grūtniecības mēneša bērns „sajūt mātes emocijas un dzird tēva balsi”. Tāpēc tēvam svarīgi nedaudz parunāt ar bērnu.
Trešais mēnesis. Notiek smadzeņu un muguras smadzeņu un sirds augšana, veidojas sajūtu orgāni, garšas kārpiņas. Veidojas dzimumorgāni, bet noteikt bērna dzimumu vēl ir grūti. Auglim iztaisnojas galva un kakls, veidojas seja. Bērnam veidojas skelets, tas sāk aktīvi kustēties. Dzirdama sirdsdarbība. Līdz 12. nedēļas bērns izaug garumā līdz 8-9 cm, un sver aptuveni 30 gramus.
Ceturtais mēnesis. Visi dzīvībai svarīgie orgāni jau ir izveidojušies, bet vēl pilnībā nedarbojas. Uz galvas jau parādās pirmie mati. Sāk strādāt nieres, sviedru un tauku dziedzeri. Augļa garums ir 16 cm, un svars apmēram 120 grami.
Piektais mēnesis. Pilnībā noformējas elpošanas orgāni, gremošanas, nervu un asinsrites sistēma. Seja ir ļoti krunkaina, uz galvas aug mati, sāk augt nagi. Piektā mēneša beigās garums apmēram 25 cm un sver 300-400 gramus.
Bērns šajā periodā dzird mātes balsi un visu ko viņa saka. Ja tēvs arī sarunājas ar bērnu grūtniecības laikā, tad uzreiz pēc piedzimšanas bērna atpazīs viņa balsi.
Bērns sajūt mātes emocijas un domas. Viņi saprot arī viņas attiecības ar savu tēvu, viņi uztver dažādas emocijas. Kad māte ir dusmīga tas apbēdina bērnu. Daudzi notikumi perinatālajā periodā atspoguļojas bērna psihē, veselībā un dzīvē kopumā. Mazulis jūt ko domā māte, ja viņa vēlas veikt abortu, viņš to saprot.
Meditācijas šajā periodā ir ļoti ieteicamas. Var skaitīt mantru: Īšvara parama kršna, sačid ānanda vigrahā, anādir ādir govindā, sarva kāraṇa kāranam.
Ja pieņem vannas, tad vēlams pievienot jūras sāli.
Pēdējā mēnesī – viegla fiziska slodze, pastaigas, vēdera pašmasāžas, regulāra, viegla starpenes pašmasāža ar nelielu daudzumu siltas eļļas, tas padara elastīgākus starpenes muskuļus un pasargā pret dažādiem plīsumiem dzemdību laikā.
Sieviete tikai pēc pirmajām dzemdībām kļūst par īstu sievieti, jo iziet radīšanas procesu.
Pirmā mēneša laikā embrijam izveidojas galva, otrā mēnesī – rokas, kājas un citas ķermeņa daļas, trešajā mēnesī viņam parādījās nagi, roku un kāju pirksti, mati, kauli un āda, kā arī dzimumorgāni un citas atveres ķermenī: acis, nāsis, ausis, mute un tūplis. Ceturtajā mēnesī izveidojas septiņas galvenās ķermeņa sastāvdaļas, limfa, asinis, miesa, tauki, kauli, kaulu smadzenes un sperma (ja zēns). Līdz piektajam mēnesim dzīvā būtne sāk just badu un slāpes, un pēc sešiem mēnešiem embrijs, ja tas ir zēns, tad tas ir pārvietojas uz vēdera labo pusi, bet ja meitene, tad mēģina pārvietoties uz kreiso pusi.
Tā kā bērns ir pilnībā atkarīgs no pārtikas produktiem, ko ēd māte, tad ir jāievēro daži ierobežojumi uzturā, grūtnieces nedrīkst ēst daudz sāli, piparus, sīpolus un citus asus produktus, tas nodara sāpes bērnam.
Mēs nevaram pat iedomāties visas tās mokas, kuras bērnam jāpārcieš pirmsdzemdību periodā. Atrašanās šajā stāvoklī ir ļoti apgrūtinoša, bet bērnam nav citas izvēles, kā samierināties ar to.
Bērna mugura ir stipri saliekta un galva piespiesta pie ķermeņa. Pieaugušais tādā stāvoklī, kādā bērns atrodas mātes miesās, tik saspiests, nebūtu izdzīvojis pat neilgu laiciņu.
Ja labā karma atļauj, tad šajā periodā Dievs dod iespēju bērnam redzēt visas savas pēdējās 100 dzīves. Tās redzot bērns izjūt lielu uztraukumu un ciešanas. Viņš to redzot solās Dievam, ka dzīvos kārtīgu dzīvi.
Septītā mēneša beigās bērns sāk kustēties, jo nedaudz izstiepjas dzemdes sieniņas.
Pēc septiņiem mēnešiem bērnam atgriežas apziņa, viņš sāk saprast briesmīgos apstākļus, kādos atrodas, un lūdz Dievu par atpestīšanu.
Ņemot vērā dažus atlikušos mēnešus, viņš ar nepacietību gaida dienu, kad viņš varēs izkļūt no sava cietuma. Dažas mātes, sajūtot bērnu kā šķērsli lai baudītu dzīvi, mēģina nogalināt viņu, izmantojot kontracepciju vai abortu.
Šajā periodā katru dienu vajag domās sarunāties ar bērnu, jāstāsta viņam kas notiek. Ja māte no kaut kā izbīstas, tad pēc tam viņai jānomierina arī bērns, jāpastāsta ka nekas briesmīgs nebija. Katru dienu domās it kā glāstot bērnu, biežāk paturēt savas rokas uz vēdera.
Kad bērns zem gaisa spiediena caur šauro eju tiek ārā no dzemdes, viņš no nepanesamajām sāpēm zaudē atmiņu. Dažreiz sāpes ir tik lielas, ka bērns piedzimst miris vai tikko dzīvs. Tikko piedzimis bērns aizmirst visas savas garīgās zināšanas un pirms dzemdes posmā pieredzēto.
Dažreiz bērns raud, jo viņš grib mātes pienu, bet māsa, domājot, ka viņam sāp vēders, dod viņam rūgtas zāles. Bērnu uzreiz ir jānomazgā lai atbrīvotu no mikrobiem un netīrumiem.
Grūtniecības periodā mātei jāguļ tikai apģērbtai, nedrīkst staigāt atkailināta, negrozīties sabiedrībā, izvairīties no skaļas runāšanas, dziedāšanas, lamāšanās.
Izvairīties no nepatīkamām skaņām, skaļas mūzikas, neskatīties TV, izvairīties no uztraukumiem, stresa, it īpaši pēdējos grūtniecības mēnešos.
Dzīves veids grūtniecības periodā – kustīgs, nelielas fiziskas slodzes, izvairīties no straujām kustībām, lēcieniem, un lielām fiziskām slodzēm, nepeldēties, negulēt uz zemes, nenodarboties ar seksu.