Pienākumu sadale ģimenē

Sievai ģimenes dzīvē ir savi uzdevumi un vīram savi uzdevumi, katrs no viņiem izpilda savu lomu, ko Dievs tam devis. Patiesībā viņi abi kalpo Dievam. Ģimenē nevajag skatīties un vērtēt savu laulāto partneri, ja tas pienācīgi nepilda savus pienākumus, jo vienas puses pienākumu nepildīšana neatbrīvo otru no savu pienākumu nepildīšanas.

Vīrietis atbild par visām ģimenes attiecībām ar apkārtējo pasauli, kārto attiecības ar komunālo pakalpojumu sniedzējiem, valsts iestādēm, privātām kompānijām, bankām, nosaka, kam, kur strādāt vai nestrādāt, ar kādiem draugiem draudzēties. Sievietei nav jāmaksā rēķinus, jo tas uzliek atbildību.

Sievas atbildība ir ģimenes iekšējā dzīve, viņa nosaka mājas iekārtošanu un visus māja darbus, bērnu audzināšanu, komandē pārtikas iegādi un ēdienu gatavošanu.

Ja vīrs un sieva ģimenes dzīvē nepilda noteiktos pienākumus, tad viņu laulība ir pielīdzināma izvirtībai.

Sievietes tikai pavisam nesen sāka strādāt algotu darbu, agrāk tās nestrādāja, agrāk sievietes ticēja sev, ka ir tik labas, ka vīrs viņu apgādās. Tagad sievietes netic ne sev, ne vīriešiem un pašas strādā, tādu sabiedrību sauc par barbarisku.

Ko ģimenē sievai jāprot darīt un jādara: labi gatavot ēst, pārzināt produktu īpašības, pārzināt garšvielas – kā tās iedarbojas, audzināt bērnus, zināt kā ārstēt vienkāršākās slimības mājas apstākļos, zināt mantras vai lūgšanas, sadzīves maģiju, iekārtot un izgreznot māju, pašai greznoties, audzēt augus, dārzeņus un puķes.

Ja sieviete nekalpo vīram mājās, tad viņai nav tiesību prasīt, lai vīrs par viņu rūpētos.

Ģimenē vīram jāprot un jādara: jāaizsargā ģimene – gan garīgi, gan materiāli, jāuzņemas vadošā loma, atbildība par visu, ikdienas ģimenes darbības plānošana, pateikt visiem ko darīt, lai visiem būtu skaidrs, kas katram jādara.

Sievai māju jācenšas tīrīt tad, kad vīrs to neredz, tad kad viņa nav mājās.

Parasti sievai pašai var būt problēmas iznest miskasti, jo lai izietu ārpus mājas viņai jādomā par savu izskatu, tāpēc vīrs var nāk pretī un uzņemties šo darbu.

Nekad nevajag uzstāt uz burtisku pienākumu izpildi, piemēram, ja sievai nav spēka, tad vīrs var nomazgāt traukus, un ja vīrs nav mājās, sieva var ieskrūvēt lampiņu.

Vienošanos ar sievu nevajag uztvert nopietni, viņa to neuztver tik nopietni kā vīrietis. Ar sievu ne par ko nevar vienoties, pat ja paraksta dokumentu, tad viņa vienalga noliegs savu atbildību, uzskatīs ka viņa tika ietekmēta, ar varu piespiesta parakstīt dokumentu.

Kā katrs pārdzīvo stresu, kad ir lieli pārdzīvojumi tad, lai tos mazinātu sieviete izrunājas ar visiem, bet vīrietis klusē, grib pabūt vientulībā.

Dienas laikā, kad vīrs strādā, tad nevajag viņam zvanīt un traucēt strādāt. Vīrietis to neuzskatīs par mīlestību, bet tieši otrādi, ļoti iespējams, ka tas viņam ātri apniks.

Ja vīrs strādā mājās pie datora, sievietei ir grūti saprast, ka viņš strādā, viņa uzskatīs, ka viņš atpūšas. Ja vīrs strādā mājās sieviete nedrīkst viņu traucēt.

Sievietei ir jāsaprot ka vīrietis bieži vien nevar izdomāt ko viņai uzdāvināt, viņai to aplinkus ir jāpasaka ātrāk pašai.